Jesteś tutaj: BRANŻE Uroda Laserowy lifting twarzy w Laser studio

Laserowy lifting twarzy w Laser studio

Jak dochodzi do starzenia się skóry twarzy?

Wszystkie rodzaje skóry starzeją się. Z wiekiem nasza skóra traci swoją pierwotną jędrność, staje się bardziej elastyczna i mniej sprężysta. Najbardziej widoczne oznaki starzenia się występują na skórze twarzy. Jest ona cienka i pozbawiona podskórnej tkanki tłuszczowej, co sprawia, że jest bardziej podatna na utratę elastyczności. Proces powstawania zmarszczek przyspiesza również mimika twarzy, która odgrywa w tej sytuacji znaczącą rolę. Należy pamiętać, że w powstawaniu zmarszczek bierze udział również wiele czynników, takich jak palenie papierosów czy promieniowanie ultrafioletowe, a także genetyka. Genetyka odpowiada np. za rozmieszczenie podskórnych poduszeczek tłuszczowych.

Chociaż starzenie się jest nieuniknione i naturalne, jego oznaki często nie są dobrze rozumiane przez kobiety, które zwykle bardziej dbają o swój wygląd i chcą jak najdłużej zachować młodość. Po pierwszych oznakach zmarszczek często następuje panika i rozpaczliwe poszukiwanie najlepszego balsamu przeciwzmarszczkowego. Co zrobić, gdy słoiki z kremami wciąż się piętrzą, a zmarszczki pogłębiają?

Czy odmłodzenie twarzy jest możliwe?

Istnieje wiele sposobów na walkę ze starzeniem się skóry. Możesz stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, przestrzegać zdrowej diety, unikać zachowań szkodzących skórze (takich jak palenie papierosów i spożywanie alkoholu) lub skorzystać z różnych zabiegów zwiększających produkcję kolagenu i mikrokrążenie. Są to rozwiązania długoterminowe i powinny być stosowane w codziennym życiu, na długo zanim zaczniesz zauważać zmarszczki. Jakie jest rozwiązanie krótkoterminowe?
Laserowy lifting twarzy jest bardzo popularny w ostatnich latach. Laserowy lifting twarzy może spowolnić proces starzenia się skóry, przywrócić napięcie skóry i zmniejszyć zmarszczki.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który przywraca napięcie skóry i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny przy użyciu odpowiednich wiązek laserowych. Masz wiele możliwości wykonania tego zabiegu. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać opcję nieinwazyjną, która daje szybszy efekt, choć utrzymuje się krócej, lub zabieg powodujący mikrouszkodzenia skóry, które stymulują jej odbudowę. W tym przypadku jednak efekt utrzymuje się dłużej i jest widoczny dopiero po zagojeniu się danego obszaru.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg można rozpocząć po konsultacji ze specjalistą. Po umieszczeniu w sterylnym fotelu, na oczy można założyć okulary, które są przystosowane do pracy z laserem. Następnie przeprowadzany jest zabieg. Należy zwrócić uwagę na to, aby przejścia między poszczególnymi etapami były wykonane prawidłowo. Następnie specjalista nałoży na skórę lekką warstwę serum.
Jeśli do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest wykonanie kilku liftingów, kolejny zabieg może odbyć się po pięciu do ośmiu tygodni.