Spaces Between ad

Znaczące było to, że jedna z opon w moim samochodzie była tymczasowym zamiennikiem, którego jednocześnie nie znałem i dręczono przez nieporównywalne zrozumienie, i nie byłem w stanie nic z tym zrobić. To była moja podświadomość, przypominająca mi, że mój przód, opona po stronie kierowcy wyglądał trochę nisko dziś rano – i że umysł raczej odpoczywa, niż odpoczywa. Innej nocy obudziłem się z mózgiem rezonującym jak dzwon rozrzucający fale na ściany i plecy, wszystko wydaje się intymne, a jednak dziwne. Stopniowo uświadomiłem sobie dźwięk mojej córki, płaczącej we śnie w sąsiednim pokoju, co musiało być tym, co mnie obudziło. Kiedy wszedłem i potarłem ją w tył, przestała płakać w ciągu kilku sekund, a kiedy wśliznęłam się z powrotem do mojego łóżka, było tak, jakby nic z tego nie było.
Rzadko pamiętam moje sny. Ale myślę, że ma to sens, biorąc pod uwagę niewielki ułamek przeżytego doświadczenia, które pamiętam. Podobnie jak słupy telefoniczne, sny i wspomnienia są tylko posadzone w nieregularnych odstępach wzdłuż dróg, którymi jedziemy, na sznurowe kanały informacji od jednego końca do drugiego.
Jak więc żyć, wiedząc, że zapomnimy o tym wszystkim – i że prawie wszystko zapomni o nas. Wspomnienia, jak sny, są w zasadzie czasownikami, a nie rzeczownikami – rzeczami, które robimy, a nie rzeczami, które posiadamy. Rzeczy, które tworzymy. I ostatecznie, stajemy się, gdy wszystko inne zostaje zredukowane do przestrzeni między migotaniem płomienia.
Jako pacjenci mamy mnóstwo, ale jako lekarze zbyt często nie. Pamięć i znaczenie – podobnie jak świadomość i marzenia – są ze sobą powiązane. Można powiedzieć to samo o sztuce i nauce lub o psychologii i medycynie. Zmniejsza się pamięć i znaczenie; zrezygnować ze świadomości i przejąć marzenia; odwróć się od sztuki i zostań z scjentyzmem; zaniedbujcie psychologię i cierpciecie dualizm duszy i ciała. Dlaczego ciągle zwracamy uwagę na rzeczy w odosobnieniu, gdy wszystko, co ma znaczenie, istnieje w przestrzeni między nimi.
Moja praca codziennie przypomina, że jeśli przeżyję wystarczająco długo, mogę w końcu utracić zdolność przywoływania czegokolwiek pomiędzy moimi najbardziej aktualnymi i najdłuższymi minionymi chwilami. Jeśli znajdę schronienie w stonowanych barwach wspomnieniach oglądania biegunów telefonicznych ścigających się z tylnego siedzenia mojego dziecięcego kombi, wyobrażam sobie, że mój lekarz uśmiechnie się uprzejmie. On zdiagnozuje utratę pamięci, wiedząc, że to tylko skrót do wszystkich innych strat. Mam tylko nadzieję, że moja córka przyjdzie z poczekalni, by pocierać moje plecy – a potem wślizguje się z powrotem w swoje życie, jakby nic z tego nie wyszło.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Departamentu Neuronauki, ProHealth Care, Waukesha, WI.

Materiał uzupełniający
[patrz też: sanitas lublin rejestracja, olej lniany, kasetony świetlne ]
[więcej w: sanitas lublin rejestracja, medycyna pracy po angielsku, okulista warszawa nfz ]

Tags: , ,

No Responses to “Spaces Between ad”

 1. Stanisław says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: regenerum[...]

 2. Natan says:

  Jako, ze jestem cukrzykiem, kupiłem ten zachwalany olej

 3. Broomspun says:

  [..] Cytowany fragment: turanabol[...]

 4. Psycho Thinker says:

  pacjent musi leżeć absolutnie nieruchomo

 5. Adrian says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: endodoncja[...]

 6. Mad Jack says:

  To sa oficjalne informacje medyczne

Powiązane tematy z artykułem: medycyna pracy po angielsku okulista warszawa nfz sanitas lublin rejestracja