Czas na gospodarkę informacyjną na temat zdrowia opartą na pacjencie cd

Konsumenci oczekują, że ich dane będą dostępne i możliwe do udostępnienia. Inne branże przyjęły podobne zasady: na przykład w odpowiedzi na potrzeby klientów Facebook umożliwia użytkownikom pobieranie własnych danych. Kontrolowana przez pacjenta infrastruktura medyczna może wspierać rozwój wysoce pożądanych cech systemu opieki zdrowotnej. Po pierwsze, umożliwia pacjentowi efektywną wymianę informacji o zdrowiu: gdy dane gromadzą się w repozytorium kontrolowanym przez pacjenta, pojawia się pełny obraz pacjenta. Jeśli pacjenci mogą uzyskać swoje dane w dowolnym miejscu, mogą je udostępnić lekarzom w razie potrzeby – zamiast na odwrót. Uważamy, że program Sensowne wykorzystanie byłby bardziej skuteczny, gdyby nagrodził klinicystów za przechowywanie danych w repozytoriach kontrolowanych przez pacjentów, a nie w EHR, które dzielą dane w całym systemie opieki zdrowotnej.
Potrzeba kopii danych jest najbardziej oczywista w sytuacjach życiowych i śmierci, w których pacjenci nie znaleźli odpowiedzi w swoim systemie opieki zdrowotnej. Podróże takie, jak poszukiwania przez Matta Mighta diagnozy genetycznego stanu jego syna sugerują, że pacjenci mogą należeć do najbardziej wyrafinowanych użytkowników danych dotyczących zdrowia.5 Might, informatyk, połączony z zespołem badawczym wykorzystującym sekwencjonowanie całego egzema, aby odkryć, że jego syn miał dwie różne mutacje w genie NGLY1. Te nieocenione dane sekwencyjne były niezwykle trudne do zdobycia i udostępnienia.
Tacy aktywowani pacjenci stanowią jednak szczyt góry lodowej niezadowolenia z opieki zdrowotnej i potrzebę większego dostępu do danych i kontroli. Wymagana technologia nie jest już tajemnicza ani droga; to zestaw zestawów narzędzi na poziomie towaru do ekspozycji, przesyłania i przechowywania danych. Udane tłumaczenie tych technologii na produktywną gospodarkę informacyjną na temat zdrowia oczekuje jedynie współpracy od producentów danych i dostawców.
Rząd może pomóc w stymulowaniu takiego uczestnictwa, a Sensowne użycie 3 wymaga od dostawców udostępnienia danych w celu uzyskania dostępu do pacjenta za pośrednictwem interfejsu programowania aplikacji (API). Jednak niezależnie od tego, czy program Sensowne wykorzystanie przetrwa sprzeciw wobec tego, nabywcy IT mogą wymagać jednolitej, użytecznej implementacji otwartego interfejsu API. Podmioty świadczące opiekę zdrowotną i pacjenci mogą popierać i współpracować przy opracowywaniu kluczowych polityk i narzędzi (patrz kroki dotyczące tworzenia gospodarki informacyjnej opartej na pacjencie), które wykorzystują interfejs API do dostępu do danych pacjenta.
Kroki prowadzące do stworzenia gospodarki informacyjnej opartej na pacjencie.
1. Zarówno Centra usług Medicare i Medicaid, jak i prywatne firmy ubezpieczeniowe mogą zaoferować organizacjom opieki zdrowotnej silne zachęty do dostarczania danych pacjentom po spotkaniach za pośrednictwem znormalizowanego mechanizmu elektronicznego – początkowo po jednym spotkaniu naraz, ale z automatycznymi aktualizacjami.
2. Federalna polityka zdrowotna IT może promować, a systemy opieki zdrowotnej, które kupują IT, mogą wymagać jednolitego, standardowego, publicznego interfejsu API dla danych dotyczących zdrowia, który może katalizować rozwój ekosystemu aplikacji, zarówno dla klinicystów, jak i pacjentów, którzy korzystają z danych dotyczących zdrowia. Ważna zasada 3. etapu stosowania znaczącego wykorzystania jest pierwszym ważnym krokiem w tym kierunku, wymagającym certyfikowanej technologii EHR, aby zapewnić API, dzięki któremu pacjenci będą mieli dostęp do swoich danych EHR w odpowiednim czasie.
3
[hasła pokrewne: polcortolon, propolis, amlodypina ]
[więcej w: przychodnia diabetologiczna, dyżury aptek malbork, dialab wyniki ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas na gospodarkę informacyjną na temat zdrowia opartą na pacjencie cd”

 1. Martyna says:

  [..] Odniesienie w tekscie do medycyna choroby[...]

 2. Jokers Grin says:

  wszystkie choroby wykrylam sama chodząc po prywatnych specjalistach

 3. Judge says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ginekologia estetyczna warszawa[...]

 4. Wanda says:

  Ułożenie chorego na boku uchroni poszkodowanego przed zachłyśnięciem się własnymi wydzielinami.

Powiązane tematy z artykułem: dialab wyniki dyżury aptek malbork przychodnia diabetologiczna