Zrób to sam Urządzenia medyczne – Technologia i inicjacja w amerykańskiej służbie zdrowia

W ostatnich latach technologia opieki zdrowotnej dla majsterkowiczów stała się tematem spekulacji w czasopismach medycznych i finansowych, ponieważ inteligentne urządzenia i technologie noszenia na ciele obiecują przekształcenie domów, miejsc pracy i telefonów komórkowych w bardziej dostępne witryny do monitorowania zdrowia. i interwencja. Firma audytorska i konsultingowa, firma PricewaterhouseCoopers, umieściła numer w dziale opieki zdrowotnej w pierwszej dziesiątce w branży medycznej w 2015 r., A gigant telekomunikacyjno-telekomunikacyjny Qualcomm rozpoczął ostatnio ostatnią rundę oceny w swoim Tricorder XPRIZE, globalnej konkurencji o wartości 10 milionów dolarów stymulującej innowacje i integrację . precyzyjnych technologii diagnostycznych, pomagając konsumentom w dokonywaniu własnych wiarygodnych diagnozowania w dowolnym miejscu i czasie. 1 Jednak zrób to sam jest rzadko definiowany, a nowości na tym polu wymagają zdecydowanie krótkowzrocznego spojrzenia na historię. Analiza dotychczasowych i obecnych technologii medycznych z dziedziny materiałów budowlanych sugeruje, że z czasem różne podejścia do tych urządzeń zostały powiązane z różnymi koncepcjami umocnienia, z bardzo różnymi implikacjami dla korzyści, kosztów i ryzyka dla konsumentów.
Rysunek 1. Rysunek 1. Schemat obwodu Fasichelliego (panel A) i przewodnik montażowy (panel B) dotyczący systemu radiotelemetrii serca do samodzielnego wykonania. Ponad sto lat temu, w czasopiśmie opublikowano Elektrokardiografię za pomocą radiotelemetrii zrób to sam , przez kapitana Fredericka Fascenelliego z bazy sił powietrznych Brooks w Teksasie. Fascenelli, zaniepokojony, że potencjalny wpływ technologii telekomunikacyjnych na badania naukowe i opiekę medyczną został ograniczony przez wysokie koszty, dostarczone schematy obwodów i listy części, aby umożliwić zainteresowanym czytelnikom zbudować własne urządzenia telemetryczne do pracy z zapasów dostępnych w lokalnej chacie radiowej (patrz rysunek 1). ). Zamiast komercyjnych systemów, które kosztują nawet 1500 USD za każdy kanał telemetryczny, ta dzielona technologia może zostać zbudowana przez każdą zainteresowaną osobę w ciągu czterech godzin za mniej niż 15 USD . Dwadzieścia centów tej metki składało się z dwóch 10-centowych monet do wykorzystania jako elektrody. Fascenelli założył, że każdy czytelnik Dziennika będzie miał podstawowe umiejętności w zakresie elektroniki, aby zbudować takie urządzenie
Chociaż rozległa odległość technologiczna i społeczna oddziela instrukcje Fascenellego, aby umożliwić lekarzom budowę własnych urządzeń telemetrycznych z urządzeń mobilnych, które teraz pozwalają konsumentom diagnozować i leczyć własne schorzenia bez obecności pracownika służby zdrowia, porównanie jest jednak pouczające.
Z jednej strony istnieją pewne głębokie ciągłości między współczesnymi, przełomowymi technologiami medycznymi dla majsterkowiczów a tymi, które pojawiły się wcześniej. Jednym z proponowanych zastosowań opieki zdrowotnej na przykład jest zdalny fizycznie zdalny egzamin cyfrowy, zilustrowany przez CliniCloud, akcesorium do termometru i stetoskopu oraz aplikacja na smartfona, która może przesłać 15-sekundowe nagranie oddechu dziecka do gabinetu lekarskiego w celu oceny tego, czy kaszel wymaga wizyty w klinice, czy po prostu reasekuracji. Jednak czasopisma medyczne z końca XIX wieku pełne były stwierdzeń, że wczesne telefony mogą zrobić to samo. W 1879 roku, zaledwie 3 lata po słynnej demonstracji telefonu Alexandra Grahama Bella, British Medical Journal opublikował przypadek lekarza z Ohio, który został wezwany w środku nocy przez ojca, którego dziecko miało gwałtowny kaszel.
[podobne: kasetony świetlne, centrum medyczne rzeszów, ekg w krakowie ]
[więcej w: opaska esmarcha, brodawka lojotokowa, leki na erekcję bez recepty ]

Tags: , ,

No Responses to “Zrób to sam Urządzenia medyczne – Technologia i inicjacja w amerykańskiej służbie zdrowia”

 1. Inga says:

  Chyba bierzemy te same kapsułki

 2. Emil says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odżywka białkowa[...]

 3. New Cycle says:

  Boli mnie ciągle brzuch

 4. Kamila says:

  Article marked with the noticed of: Endermologia Wrocław[...]

 5. Klaudia says:

  No i mnie w końcu dopadła nietolerancja laktozy

 6. Sebastian says:

  [..] Cytowany fragment: okulista Pszczyna[...]

 7. Urszula says:

  Zupełne lekceważenie nietoksycznych terapii

Powiązane tematy z artykułem: brodawka lojotokowa leki na erekcję bez recepty opaska esmarcha