Zrób to sam Urządzenia medyczne – Technologia i inicjacja w amerykańskiej służbie zdrowia cd

Weźmy na przykład rozprzestrzenianie się przezczaszkowej stymulacji prądem stałym (YouTube, Reddit) w trybie DIY, coraz popularniejsza interwencja z niepotwierdzonymi profilami skuteczności i bezpieczeństwa. Food and Drug Administration (FDA) jest bezsilna, aby uniemożliwić amatorom technologów budowanie i używanie własnych zestawów tDCS, które mogą być montowane przez każdego z pistoletem lutowniczym, baterią 9 V, garstką tranzystorów, rezystorami i potencjometrami, i chęć eksperymentowania z własnym mózgiem. Entuzjaści dzielą się schematami obwodów, listami zaopatrzenia i instrukcjami krok po kroku (patrz rysunek 2), wprowadzając ducha artykułu Fascenellego z 1965 roku do szerszej publiczności majsterkowiczów. Inne rodzaje majsterkowania konsumenckiego za pomocą technologii medycznych mogą całkowicie zmienić miejsce produkcji. Na przykład rozpowszechnienie druku 3D i wspólnych przestrzeni dla twórców stworzyło nowe możliwości dla osób po amputacji do udziału w projektowaniu, modyfikowaniu i dostosowywaniu własnych protez. A koniunkcja pompy insulinowej i Internetu pozwoliła pacjentom zależnym od insuliny, którzy są sfrustrowani ograniczeniami swoich pomp, aby dzielić się danymi monitorowania ciągłego glukozy i strategiami w celu przeprojektowania własnych urządzeń. Te formy medycyny majsterkowania są silnie egalitarne i wspierają wizję technologii jako rzeczy, które użytkownicy odgrywają w produkcji – ale niosą również ryzyko dla osób, które wprowadzają modyfikację technologii ratujących życie w swoje własne ręce.
To, czy zrobienie tego samemu jest ostatecznie wyzwalające czy niebezpieczne, zależy od naszego podejścia do ryzyka i umiejętności technologicznych. Jak możemy zdecydować, kto jest wystarczająco kompetentny, aby poradzić sobie z ryzykiem technologicznego eksperymentowania, a kto nie. Ale te same pytania można również zadać w odniesieniu do konsumentów, którzy kupują drogie technologie do noszenia na ciele i aplikacje na smartfony, których oświadczenia o zdrowszym życiu nie zostały zaakceptowane przez FDA. Starając się odróżnić nadzieję od hype w obietnicach dotyczących inteligentnych urządzeń medycznych, należy pamiętać, że technologie medyczne dla majsterkowiczów nie są ani całkowicie nowe, ani całkowicie wyzwalające. Oferując środki do obejścia lekarzy, mogą narazić pacjentów na nowe koszty i nowe zagrożenia.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autora są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Oddziału Ogólnej Medycyny Wewnętrznej i Katedry Historii Medycyny, Johns Hopkins University School of Medicine, Baltimore.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
1. Zaleski A. Trikorder sprowadza się do ziemi: studenci walczą o stworzenie uniwersalnego narzędzia diagnostycznego. Popular Science, 2015 19 maja (http://www.popsci.com/tricorder-comes-down-earth).

2. Fascenelli FW. Elektrokardiografia metodą radiotelemetyki typu zrób to sam . N Engl J Med 1965; 273: 1076-1079
Full Text Web of Science Medline
3. Telefon jako środek konsultacji i diagnostyki medycznej. BMJ 1879; 2: 897-897

4. Blake CJ. Telefon i mikrofon w osłuchiwaniu Boston Med Surg J 1880; 103: 486-487
Pełny tekst
5. Gizmodo. Aplikacja Stetoskop na iPhone pozwala grać w lekarza lub pielęgniarkę (http://www.gizmodo.com.au/2010/02/stethoscope-iphone-app-lets-you-play-doctor-or-nurse).

Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (10)
Zamknij Cytowanie artykułów
[więcej w: katowice medycyna estetyczna, bielenda olejek do kąpieli, kasetony świetlne ]
[więcej w: sanitas lublin rejestracja, medycyna pracy po angielsku, okulista warszawa nfz ]

Tags: , ,

No Responses to “Zrób to sam Urządzenia medyczne – Technologia i inicjacja w amerykańskiej służbie zdrowia cd”

 1. Candy Butcher says:

  [..] Odniesienie w tekscie do nogi[...]

 2. Cabbie says:

  Ja mam TSH, FT4 i TPO w normie

 3. Sidewalk Enforcer says:

  [..] Odniesienie w tekscie do rewitalizacja pochwy[...]

 4. Judge says:

  cukier to czysta energia

Powiązane tematy z artykułem: medycyna pracy po angielsku okulista warszawa nfz sanitas lublin rejestracja