Współczesne problemy w leczeniu schizofrenii ad

Przedstawiono rzetelny przegląd stosowania klozapiny w leczeniu opornej na leczenie schizofrenii. Lepsza skuteczność antypsychotyczna tego leku jest udokumentowana, ale inne nowe, nietypowe związki prezentowane są z nieco większym entuzjazmem niż uzasadniają dane eksperymentalne. Jest to szczególnie prawdziwe w rozdziale dotyczącym leczenia uzależnień od objawów negatywnych, gdzie mało uwagi poświęca się rozróżnianiu pierwotnych od wtórnych objawów negatywnych. Te ostatnie reagują na leczenie, ale nowe leki są przedstawiane jako bardziej obiecujące niż w rzeczywistości dla pierwotnych negatywnych objawów. Czytelnik znajdzie doskonałe dyskusje na temat postępowania w przypadku nieprzestrzegania zaleceń dotyczących leczenia neuroleptycznego oraz strategii podawania niskich dawek i ukierunkowanych leków w leczeniu podtrzymującym. Ponieważ leki przeciwpsychotyczne wywierają silny wpływ na psychotyczny składnik schizofrenii i mają zmniejszone wskaźniki nawrotów, zaskakująco trudno udokumentować istotny wpływ na wyniki długoterminowe. Wyatt przedstawia interesującą dyskusję na temat tego, dlaczego takie korzyści mogły zostać przysłonięte i spekuluje na temat mechanizmów, które mogą być zaangażowane w ograniczanie długotrwałej chorobowości.
Skutki uboczne leków komplikują leczenie, a słabe wgląd pacjentów w ich chorobę stanowi kolejne wyzwanie dla klinicystów. Książka dostarcza doskonałego materiału związanego z zespołem pozapiramidowym, ale nie zwraca uwagi na działania niepożądane, które wpływają na jakość życia, takie jak przyrost masy ciała, zaburzenia seksualne i zaburzenia afektywne. Nowe, nietypowe leki powodują różne skutki uboczne, ale nie zostały one omówione w tej sekcji. Najbardziej interesująca jest recenzja materiału Jonesa, który popiera hipotezę, że leki neuroleptyczne lub ich wycofanie, lub oba, mogą wywoływać psychozę. Dane nie są jeszcze przekonujące, ale obawy dotyczące psychozy odstawienia leku są spotęgowane doniesieniami o odrodzonej psychozie po odstawieniu klozapiny.
Dyskusja na temat terapii psychospołecznych jest znakomita. Terapia psychodynamiczna nie została ustalona jako skuteczna w schizofrenii. Terapie psychospołeczne zawarte w tej książce wywodzą się z zupełnie innego tła teoretycznego. Terapie psychospołeczne mające na celu zmniejszenie stresu, nauczanie umiejętności radzenia sobie ze stresem, zwiększanie zdolności społecznych oraz dostarczanie technik edukacyjnych i zarządzania rodziną okazały się skuteczne w zmniejszaniu częstości nawrotów. Uwzględniono metody integracji leczenia farmakologicznego i psychospołecznego, a także szczególne problemy związane z jakością życia, funkcjonalnymi wynikami, rehabilitacją i opieką nad pacjentami nadużywającymi substancji psychoaktywnych.
William T. Carpenter, Jr., MD
University of Maryland School of Medicine, Baltimore, MD 21228

[podobne: gotowanie bobu jak długo, choroby przenoszone droga plciowa, bulging krążka międzykręgowego ]

Tags: , ,

No Responses to “Współczesne problemy w leczeniu schizofrenii ad”

 1. Commando says:

  moje wyniki: tsh 4,400

 2. Mr. 44 says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: elektroniczna dokumentacja medyczna[...]

 3. Agata says:

  Widzę lekką poprawę

 4. Lord Nikon says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: psycholog Rzeszów[...]

 5. Cereal Killer says:

  byłam u dermatolożki

 6. Klaudia says:

  Article marked with the noticed of: gabinet stomatologiczny kraków[...]

 7. Jokers Grin says:

  tak naprawdę istotna jest równowaga pierwiastków

Powiązane tematy z artykułem: bulging krążka międzykręgowego choroby przenoszone droga plciowa gotowanie bobu jak długo