Standaryzacja pomiarów wyników pacjentów cd

Międzynarodowe konsorcjum do spraw pomiaru efektów zdrowotnych (ICHOM) zwołało grupy ekspertów dotyczące określonych warunków, wraz z przedstawicielami pacjentów, w celu określenia minimalnych standardowych zestawów wyników i czynników ryzyka za pomocą zorganizowanego procesu. ICHOM zatwierdził lub znajduje się w końcowym etapie zatwierdzania ponad 20 zestawów obejmujących około 45% obciążenia chorobami w Stanach Zjednoczonych i innych krajach o wysokim dochodzie, a wiele z nich ma jeszcze nadejść (patrz tabela). Międzynarodowy charakter tego wysiłku pozwolił uczestnikom zobaczyć, że pacjenci z danym stanem mają wszędzie takie same lub podobne potrzeby. Osiągnięcie porozumienia między międzynarodowymi grupami klinicystów w sprawie zestawów wyników warunkowych jest zaskakująco proste. Grupy robocze ICHOM rozumieją, że ich rola nie polega na opracowywaniu nowych środków, lecz na uzgadnianiu, które z dobrze sprawdzonych metod, w tym środki zgłaszane przez pacjentów, powinny być używane przez wszystkich. Standardy te stawiają dostawców, płatników, pacjentów i dostawców technologii informatycznych na wspólnej ścieżce śledzenia tego, co należy śledzić, dzięki czemu wdrożenie pomiaru wyników jest łatwiejsze i bardziej wydajne. Organizacje mogą zbierać dodatkowe środki, ale wszyscy są zachęcani do wdrożenia zestawu minimalnego.
Uważamy, że wykonalność normalizacji wyników jest teraz jasna i zaczyna się powszechne przyjmowanie standardowych zestawów. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że szanowani klinicyści chętnie uczestniczą, proces uzgadniania standardów jest praktyczny i skuteczny, a standardowe zestawy mogą być dobrze udokumentowane i opublikowane w szanowanych czasopismach.
Ponieważ przyjęcie tych zbiorów rozprzestrzenia się szybko, opracowywane są narzędzia i metody ich skutecznego wdrażania. Dostawcy technologii informatycznych tworzą rozwiązania programowe do automatyzacji wyników – gromadzenia danych i agregacji oraz rozpoczęli wdrażanie standardowych zestawów w elektronicznej dokumentacji medycznej. Platforma danych, która umożliwia dobrowolne porównywanie dostawców i uczenie się w trybie warunkowym, jest w trakcie opracowywania.
Przewidujemy, że wkrótce nadejdzie czas, w którym trudno będzie uwierzyć, że pomiar wyników, które miały znaczenie dla pacjentów, był rzadkością w 2016 r. – a organizacje, które je mierzyły, robiły to na swój sposób. Uniwersalne pomiary i raportowanie wyników nie nastąpi z dnia na dzień. Uważamy jednak, że uzgodnienie i wdrożenie szanowanych standardowych zestawów wyników dla każdej choroby jest praktycznym i decydującym krokiem w przyspieszaniu podnoszenia wartości opieki zdrowotnej. To program, którego czas nadszedł.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu pod adresem.
Author Affiliations
Z Harvard Business School (MEP), Boston Consulting Group (SL), Press Ganey (THL) i Harvard Medical School (THL) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (3)
1. Porter ME. Jaka jest wartość w opiece zdrowotnej. N Engl J Med 2010; 363: 2477-2481
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Strona domowa National Quality Measures Clearinghouse (NQMC) (http://www.qualitymeasures.ahrq.gov/faq.aspx).

3 Nallamothu BK, Tommaso CL, Anderson HV, i in. ACC / AHA / SCAI / AMA Zwołane PCPI / NCQA 2013 mierniki wydajności dla osób dorosłych poddawanych przezskórnej interwencji wieńcowej: raport zespołu zadaniowego American College of Cardiology / American Heart Association na temat miar wydajności, Society for Cardiovascular Angiography and Interventions, American Konsorcjum lekarzy konsularów ds. Poprawy wydajności oraz Krajowy Komitet ds. Zapewnienia Jakości. J Am Coll Cardiol 2014; 63: 722-745
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (104)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (2)
[podobne: ekg w krakowie, drotaweryna, bezdechy nocne leczenie ]
[podobne: bulging krążka międzykręgowego, olejek z drzewa sandałowego, czynnik wzrostu ]

Tags: , ,

No Responses to “Standaryzacja pomiarów wyników pacjentów cd”

 1. Kazimierz says:

  [..] Odniesienie w tekscie do granulator tworzyw sztucznych[...]

 2. Easy Sweep says:

  Jak się ma zapalenie oskrzeli to trzeba leżeć cały czas w łóżku ?

 3. Oliwier says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: testy konsumenckie żywności[...]

 4. Tough Nut says:

  lekarze stwierdzili u mnie niedoczynnosć ciąży przepisali leki

 5. Cereal Killer says:

  [..] Cytowany fragment: kurs wizażu[...]

 6. Zofia says:

  Mi lekarz zalecił zmianę diety i stosowanie dużo antyoksydantów, polecił wyciąg z modrzewia dahurskiego z witaminą c oraz więcej ruchu

Powiązane tematy z artykułem: bulging krążka międzykręgowego czynnik wzrostu olejek z drzewa sandałowego