Czas na gospodarkę informacyjną na temat zdrowia opartą na pacjencie ad

Organizacje nie odpowiedziały. Jak na ironię, HIPAA jest jednym z najczęściej cytowanych powodów nieprzekazywania danych pacjenta. Prawo pacjenta zostało ponownie potwierdzone na mocy Ustawy o zdrowiu i zdrowiu oraz o zdrowiu medycznym – z równie znikomym wpływem na wymianę danych. Płynność danych – przepływ pomiędzy generatorami danych i klientami – niesie ryzyko. Informacje na temat konkurencji mogą być udostępniane na przykład na temat rynków o wysokiej wartości lub infekcji szpitalnych. Niektóre organizacje obawiają się naruszenia bezpieczeństwa lub wycieku pacjentów z sieci ich dostawców. Przeniesienie danych do innego produktu może zagrozić modelowi biznesowemu dostawcy EHR, ponieważ dostawcy mogą mieć problemy z zatrzymaniem klientów w przypadku zerwania wyłączności.
Podejścia technologiczne nie spełniły się. W ramach programu Sensual Use przewidziana lingua franca dla płynności danych była skonsolidowaną architekturą dokumentów klinicznych, ale nigdy nie była wystarczająco wystandaryzowana, aby wspierać solidną wymianę dokumentów.4 The Blue Button, technologia Veterans Health Administration, która pozwalała weteranom łatwo pobrać ich EHR danych, był rzetelnie sprzedawany, ale nigdy nie dojrzał.
Teraz przecinające się trendy przygotowały grunt pod nowy początek. Prawie dwie trzecie Amerykanów posiada smartfony z dostępem online, aplikacjami oraz lokalną i chmurową pamięcią danych. Ponieważ zwrot kosztów opieki zdrowotnej w kierunku kontraktowania opartego na ryzyku, usługodawcy starają się zrozumieć ogół doświadczeń pacjentów, co wymaga zebrania danych w różnych ośrodkach opieki. Ponieważ infrastruktura badań klinicznych obejmuje badania pragmatyczne i uwzględnia wyniki skoncentrowane na pacjencie w rozwoju terapii, pacjenci są coraz częściej proszeni o zgłaszanie zdarzeń niepożądanych i punktów końcowych oraz przekazywanie danych dotyczących stanu zdrowia do prób. Na szczęście przekonanie, że jest to niebezpieczne, aby umożliwić pacjentom dostęp do danych medycznych, powoli zanika, wraz z pojawieniem się programów takich jak otwarte notatki Centrum Medycznego Beth Israel Deaconess, w których lekarze i pacjenci wspólnie czytają i tworzą zapisy wykresów.
Co więcej, istnieje teraz ogromna ilość danych elektronicznych (choć część tego, co jest potrzebne); 95% amerykańskich szpitali i 54% praktyk biurowych korzysta z certyfikowanych usług medycznych. EHR i szpitale wdrażają standardy dostępu do danych, takie jak Fast Health Interoperability Resources (FHIR) i interfejs aplikacyjny IT Health Replaceable Applications Applications (SMART). Wreszcie duże przedsięwzięcia, takie jak inicjatywa Precision Medicine Initiative prezydenta Baracka Obamy, obiecują, że zwrócą dane uczestników na temat uczestników.
Wyczuwając okazję, Silicon Valley podniosła rękawicę. W 2015 r. Firma Apple wydała pakiet HealthKit, który zapewnia prosty interfejs dla urządzeń, w tym monitorów tętna i pulsoksymetrów, tworząc de facto repozytorium danych pod kontrolą pacjentów. Firmy takie jak We Are Curious tworzą społeczności ludzi szukających odpowiedzi na pytania o zdrowie. Amazon, Microsoft i Google współpracują z systemami opieki zdrowotnej w celu przechowywania dużych danych w chmurze.
Oczekiwania pacjentów w końcu dotarły do aspiracji Szolovitsa do asystenta cyfrowego anioła stróża , który dba o pacjenta przez całe życie
[podobne: voluson, centrum medyczne rzeszów, Upadłość transgraniczna ]
[patrz też: opaska esmarcha, brodawka lojotokowa, leki na erekcję bez recepty ]

Tags: , ,

No Responses to “Czas na gospodarkę informacyjną na temat zdrowia opartą na pacjencie ad”

 1. Troubadour says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu kolka u dziecka[...]

 2. Wooden Man says:

  Konieczne jest branie leków

 3. Squatch says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: sklep ekologiczny[...]

 4. Zofia says:

  Ile razy juz to czytalem

 5. Psycho Thinker says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu fototapety do kuchni laminowane[...]

 6. Gunhawk says:

  Ból podbrzusza i swędzenie odbytu

Powiązane tematy z artykułem: brodawka lojotokowa leki na erekcję bez recepty opaska esmarcha